Projektas „Kaimo žmonių laisvalaikio užimtumas” įvykdytas
Projektinė veikla turi dvejopą naudą – organizacijoms suteikia galimybę įgyvendinti įvairią prasmingą veiklą ir projekto dalyvius suvienija konkretaus tikslo pasiekimui. Paliepių kaime veikianti asociacija „Spartuoliai“ liepos mėnesį įvykdė planuotą ir narių parengtą projektą „ Kaimo žmonių laisvalaikio užimtumas “. Projektų konkursą buvo paskelbęs Raseinių Kūno kultūros ir sporto centras, lėšas skyrė rajono taryba.
Projekto tikslas buvo supažindinti projekto dalyvius su NVO veikla, galimomis savirealizacijos galimybėmis ir vyresnio amžiaus asmenų, gyvenančių kaime, užimtumu tikslinga sveikatinimo veikla. Po teorinės dalies, visi linksmai nusiteikę sėdome į autobusą ir išvykome apžiūrėti ir susipažinti su Lietuvos Kultūros paveldo objektais – Panemunės pilimis. Kadangi šios pilys turi unikalią istoriją, jos stovėjo keletos amžių amžių sandūroje ir matė įvairias karų negandas bei buvo sugriautos ir atstatytos naujam gyvenimui, buvo labai įdomu prisiliesti prie Lietuvos istorijos ištakų.
Maršrutas prasidėjo nuo Panemunės pilies apžiūrėjimo. Pamatėme, užlipome į bokštą, apžiūrėjome kaip pilis restauruojama iš vidaus ir išorės. Patiko Panemunės pilies gido pasakojimas apie restauravimo darbų eigą ir eksponuojama pilies griuvėsiuose jaunųjų menininkų darbų parodą. Unikalūs eksponatai darė didelį įspūdį.
Toliau kelionė tesėsi Raudonės pilyje. Raudonės pilis ir parkas – viena gyvybingiausių istorinių pilių, nes čia įsikūrusi mokykla. Iš tolo švyti 33.5 m aukščio pilies bokštas, nuo kurio atsiveria įspūdinga kraštovaizdžio panorama. Raudonės pilies parke išlikusi senoji liepų alėja, garsusis Gedimino ąžuolas. Nuo bokšto viršūnės pamatėme puikią panoramą, padarėme keletą nuotraukų. Svarbiausias sportinis akcentas – buvo suskaičiuoti laiptelius į bokštą ir aišku, nepamiršti kvėpuoti, lipant į viršų. Buvo puiki mankšta.
Puikiai pasportavę vykome į Veliuonos miestelį, kur aplankėme dvaro rūmus, su puikia gide. Sužinojome apie XVIII- XIX a. dvarų kultūrą, apžiūrėjome restauruojamus dvaro rūmus ir rūsius. Toliau sekė Vilkija ir vėl įdomus ir paslaptingas pasakojimas apie Lietuvos istorijos vingius.
Pabaigoje visi puikiai pailsėję ir pamatę daug įdomių objektų, sustojome pakelės užeigoje pasidalinti įspūdžiais ir aptarėme tolimesnius savo organizacijos veiklos planus. Kartu vyko ir asociacijos atkuriamasis susirinkimas, nes dėl objektyvių priežasčių keletą metų veikla buvo susilpnėjusi.
Projekto tikslas buvo pasiektas – projekto dalyviai buvo visą dieną užimti tikslinga ir prasminga veikla.
Asociacijos vadovas
Benediktas Siliūnas