Raseinių rajono Paliepių kaimo sporto klubas „Spartuoliai“ dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės administracijos sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų konkurse ir pateikta paraiška buvo patenkinta. Pagrindinis tikslas šiame projekte buvo suorganizuoti išvyką į sveikatingumo kompleksą, dalyvauti praktiniame seminare, sveikatos tema ir pasinaudoti įvairiomis vandens gydomosiomis procedūromis.
Kadangi geri orai leido Paliepių kaimo ūkininkams pabaigti dar likusius lauko darbus, į projektą susirinko gan didokas būrelis žmonių. Keliavome į Birštoną, nes šis kurortinis miestas garsėja savo gydomosiomis sanatorijomis ir daugybe kitų sveikatinimo procedūrų.
Su gera nuotaika susėdome į privačios transporto kompanijos „Ajus“ autobusą ir į kelionę. Birštone, šalia Turizmo informacijos centro, mus pasitiko gidė Rita, kuri per pusantros valandos papasakojo visą šio Lietuvos kurorto istoriją, žymiausius faktus, kurie buvo amžių tėkmėje ir energingai žingsniuodama pati, neleido mums atlikti. Tokiu būdu aplankėme mineralinio vandens tėkmes, paragavome gydomojo vandens, užlipome į Vytauto kalną, pasigėrėjome puikiais Nemuno kilpų vaizdais, išgirdome daug naudingo ir įdomaus apie patį Birštoną ir jo apylinkes. Mūsų kelionės tikslas buvo – sanatorija „Eglė“. Ten ir atvedė mūsų keliautojus gidė Rita. Gražiai padėkojome jai už įdomų pasakojimą ir atsisveikinome.
Sanatorija „Eglė“ yra pati moderniausia savo gydomąją įranga ir paslaugų kokybe, todėl norėjosi kuo greičiau pamatyti kaip čia vyksta gydomieji žmogaus procesai ir kaip viskas atrodo iš tikro. Sanatorijos vestibiulyje, šalia gražios gėlių ir žalumynų sienos mus pasitiko darbuotoja – kineziotepeutė Simona, kuri ir vedė mūsų ekskursiją po sanatoriją bei pravedė mokomąjį – pažintinį seminarą, skirtą pažinti savo širdies ritmą, galimybes ir galimus jos veiklos sutrikimus bei būdus padėti žmogui įvairios gydomosios technikos pagalba.
Pasiklausę įdomaus pasakojimo apie sanatorijos veiklą, pradėjome praktinę seminaro dalį – tai dalis mūsų projekto dalyvių dirbo su velotreniruokliais, dalis su vestibiuliarinį aparatą koreguojančiais įrankiais. Visi buvo užimti. Netruko prabėgti ir mokymams skirta valanda. Po to dar mūsų gydytoja parodė visas gydomojo komplekso tyrimų laboratorijas, supažindino su esančia pačia moderniausia įranga ir palydėjo mus į vandens procedūrų erdvę. Ten praleidome geras dvi valandas.
Po to susirinkome vestibiulyje, kur patogiai įsitaisę minkštasuoliuose gaivinomės sultimis ir kava. Projektui skirtas laikas netruko prabėgti. Truputį pavargę, tačiau žvalūs ir sveiki, su gera nuotaika iškeliavome į Škėvonių atodangą, kurioje gerai matosi kaip per tūkstantmečius Nemuno krante susisluoksniavo žemės klodai. Be to tai pati žymiausia ir aukščiausia Lietuvos atodanga, leidžianti pasižvalgyti po priešakyje atsiveriančius puikius Nemuno kilpų vaizdus.
Pailsėję, gerai nusiteikę, grįžome namo. Tapome truputį sveikesni dvasisiškai, pabuvome kartu ir vėl lauksime sekančių projektų, kuriems galėtume teikti paraiškas ir tokiu būdu stiprinti mūsų klubo narių sveikatą. Sporto klubo „Spartuoliai“ vadovas Benediktas Siliūnas