2013-11-06 Ukrainoje, Slavsko miestelyje vyko tarptautinis projektas – mokymai Volunteer Direct. Šiame projekte dalyvavo nevyriausybinių ir kitų organizacijų, dirbančių su jaunimu, atstovai iš dešimties Europos valstybių (Ukrainos, Lenkijos, Moldovos, Bulgarijos, Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Čekijos, Turkijos, Lietuvos).
Kiekvienai valstybei atstovavo 2 žmonės. NVO Sporto klubas „Spartuoliai” į mokymus kaip Lietuvos atstoves delegavo Raseinių r. Ariogalos gimnazijos bibliotekininkę Eglę Jankauskaitę ir logopedę Dovilę Vileikytę-Bautronienę. Mokymus organizavo Ukrainos „Europos iniciatyvų centras” pagal programą „Veiklus jaunimas„. Mokymus vedė Andrzej Smyk („Happy Childhood Foundation” (Lenkija) ir Yuliya Ielfimova (Center for European Initiatives (Ukraina).
Mokymai truko septynias dienas. Pagrindinė projekto Volunteer Direct idėja – sutelkti jaunimą iš Europos Sąjungos, Rytų Europos ir Kaukazo regiono šalių bendram tikslui savanorystei. Mokymuose pagrindinis dėmesys buvo skiriamas ne teorinės medžiagos perteikimui, o praktiniam darbui tarpkultūriniame kontekste. Mokymai vyko tik anglų kalba. Darbas vykdavo didesnėse ar mažesnėse grupėse, kurios kiekvienos užduoties metu keisdavosi. Kiekvieną dieną tekdavo dirbti bent 4 skirtingose darbo grupėse. Atstovai iš vienos šalies negalėdavo dirbti toje pačioje darbo grupėje. Mokymuose buvo naudojami įvairiausi metodai: diskusijos, darbo grupės, simuliacinės užduotys, vaidmenų žaidimai, tarpkultūriniai ir interaktyvūs pratimai, panaudojant neformalaus ugdymo metodus ir kt. Buvo praktiškai išbandyta, kaip tinkamai pasirinkti žmones savanorystei, kaip juos motyvuoti, apmokyti, kokius metodus taikyti savanorių veikloje, kaip pildyti dokumentus norint pradėti savanoriavimą kitoje šalyje. Diskutuota apie savanorystės veiklas skirtingose valstybėse. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas savanorių veiklai kaimiškose vietovėse. Dalyviai paskutinę mokymų Volunteer Direct dieną įgytas teorines ir praktines žinias turėjo įtvirtinti sukurdami tarptautinius savanorystės projektus.
Vakarais veiklos taip pat netrūko. Kiekvienas vakaras iš anksto buvo suplanuotas ir turėjo savo temą. Tik atvykus į Slavską pirmasis vakaras buvo skirtas susipažinti, antrasis skirtas organizacijų parodai. Kitus vakarus vyko projektų filmų (vykdytų skirtingose valstybėse) peržiūros. Tarpkultūriniame vakare kiekviena projekte dalyvaujanti valstybė pristatė savo šalį, jos papročius, dainas, muziką, maistą. Mus nudžiugino ir maloniai nustebino kitų šalių atstovų dėmesys Lietuvai. Gausus ir vaišingas mūsų stalas visą vakarą buvo apsuptas projekto dalyvių.
Džiaugiamės turėjusios progą dalyvauti tarptautiniuose mokymuose. Bendra veikla taip stipriai sujungė skirtingų kultūrų, amžiaus žmones, jog išsiskyrimas buvo pati liūdniausia projekto dalis. Turime vilties, kad naujai užmegzti kontaktai dar ne kartą mus suves bendrai veiklai.
Informacijos šaltinis: https://www.raseiniai.lt/